7. VEĽKONOČNÁ NEDEĽA

Za birmovancov

+ Jozef, rodičia a súrodenci č. 216

Spomienka sv. Filipa Neriho, kňaza

svätá omša za účasti detí

+ František Bjalončík

ZBP pre Jána Horníka č. 73

TURÍCE – Zoslanie Ducha Svätého

Svätá spoveď: 30 min. pred svätými omšami.

Biblický príbeh: Na budúcu nedeľu nebude.

Milodary: Zbierka na katolícke masmédia činila 123€. Bohuznámy 100€. Za vaše milodary Pán Boh zaplať.

Letné kántrové dni: streda, piatok alebo sobota. Záväzný je jeden z nich. Obsahom sú prosby za jednotu kresťanov a za duchovné povolania.

Novéna k Duchu Svätému: Deviatnik do nedele Zoslania Ducha Svätého.

Brigáda: Chcem sa veľmi pekne poďakovať maminám prvoprijímajúcich detí, že prišli včera na brigádu a pekne poupratovali faru. Pán Boh zaplať.

Ohlášky: Sviatosť manželstva chcú prijať:

Štefan Cúr, syn Štefana a Lenky Gurbaľovej r. Suraničovej bývajúci v Bohdanovciach a Henrieta Želonková dcéra Jána a Anny r. Marekovej bývajúca v Haligovciach sa ohlasujú po 2. krát.

Dni Spišského Jeruzalema: Pozývame všetkých na 10. ročník kultúrno-duchovného festivalu Dni Spišského Jeruzalema, ktorý sa uskutoční v dňoch 26.-28-5. 2023 v priestoroch Spišskej Kapituly. Festival ponúka kvalitný program a množstvo sprievodných aktivít pre rodiny s deťmi. Konkrétny program nájdete na plagáte.

Svetové dni mládeže: Komisia pre mládež v Spišskej diecéze pozýva všetkých mladých vo veku od 15 do 30 rokov na Svetové dni mládeže, ktoré sa uskutočnia v termíne od 26.7.do 6.8.2023 v Portugalsku.
Program SDM pozostáva z tzv. Dní v diecéze v Porte a z hlavného programu SDM v Lisabone. Pridajte sa k 150-člennej partii mladých ľudí, ktorí spoločne vyrazia z Oravy, Liptova a Spiša.
Je zabezpečená autobusová preprava so zastávkami na miestach ako Lurdy, Turín, či Francúzske pobrežie.
Cena púte je 760 € + vreckové (360 € registračný poplatok, 400 € preprava s tranzitným ubytovaním). Registrácia je možná do 31.5.2023. Viac informácií nájdete na
www.komisia.sk.

Púť do Krakova: Termín: 17.6. 2023 Cena: okolo 10€ Program: Krakov, Wadowice, Ludžmierz.

Zapisovať sa môžete vzadu na stolíku – meno a telefónne číslo.

Púť do Talianska: Termín: 20.8. – 27.8. 2023 Cena: 460€ Záloha: 260€ Program: Rím, Netuno, Cascia, Assisi,  Siena, Castel Gandolfo, more – zmena programu vyhradená.

Zapisovať sa môžete na e-maile: haligovce.farnost@gmail.com, kde uveďte meno a priezvisko, adresu, dátum narodenia, rodné číslo, číslo dokladu s ktorým vycestujete (pas alebo OP) a mobilné číslo.

Návšteva Scotta Hahna na Slovensku: V dňoch 15. – 19. júna 2023 bude na Slovensku známy svetovo uznávaný biblista Scott Hahn. 18. júna 2023 popoludní sú pripravené v Košiciach 2 stretnutia otvorené pre verejnosť. Jedno s témou “Biblia v rodine” a druhé “Ako čítať Bibliu?”. Na obe podujatia sú pozvaní všetci, ktorí majú záujem rozvíjať svoj vzťah s Božím slovom uprostred každodenného života. Viac informácií a aj možnosť kúpiť si dopredu vstupenku je na stránke www.scotthahn.sk.