33. nedeľa v cezročnom období 14.10 – 21. 11. 2021

34. nedeľa v cezročnom období

Krista Kráľa

von na cintoríne

Spoveď: Sviatosť zmierenia je možné prijať pol hodiny pred sv. omšou.

Ohlášky: Sviatosť manželstva chcú prijať: Radoslav Bjalončík, syn Andreja a Tatiany r. Jilkovej, bývajúci v Haligovciach a Kristína Krupcová, dcéra Jána a Jany rod. Višlanovej, bývajúca v Čiernom.

Milodary: Pán Boh zaplať všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili o zveľadenie farnosti.

Týždeň Cirkvi pre mládež: zopár inšpirácií ku Týždňu Cirkvi pre mládež (15.-21.11.).

• Komisia pre mládež v spolupráci s farnosťou Poprad pripravujú v utorok 16.11.2021 online VEČER SVEDECTIEV pod názvom BOH NIE JE MŔTVY. Začiatok streamu je o 19.00 na youtubovom kanáli rkc poprad.

• Zároveň dávam do pozornosti zaujímavý link z eRka na FARSKÝ TÝŽDEŇ PRE MLÁDEŽ: https://erko.sk/tyzdenpremladez/.

• Taktiež v spolupráci s Arcidiecéznym Centrom Mládeže BA ponúkame mladým TUMBU – akciu plnú dobrodružných úloh a výziev. Viac info a prihlasovanie tu: http://mladezba.sk/tumba.

• A v neposlednom rade našu kampaň pod názvom MLADÍ PRENASLEDOVANÝM. Viac info: https://www.komisia.sk/podujatia/.

Úplné odpustky pre seba na sviatok Krista Kráľa získa ten, kto:

• nábožne sa zúčastní na verejnom recitovaní modlitby Ježišu, vykupiteľ ľudského pokolenia

• treba vylúčiť akúkoľvek pripútanosť k hriechu, aj ľahkému

Synoda: Do synody sa môžete zapojiť svojimi názormi a postrehmi cez prihlasovací formulár, ktorý nájdete na webovej stránke diecézy www.kapitula.sk.

Covidové opatrenia:

Od pondelka 18.10. 2021 je náš okres v čiernej farbe. Počas trvania tohto stupňa ostražitosti sa pri bohoslužbách budeme riadiť opatreniami v súlade s vyhláškami ÚVZ SR v module ZÁKLAD.

• Kapacita: 1 človek na 25

• Prekrytie dýchacích ciest: v kostole respirátor, vonka stačí rúško

• Zoznam účastníkov: povinný – aj vonka – do krabice vhoďte lístok s menom, priezviskom a tel. číslom.

Prosím, aby ste si lístky napísali doma. Kto zabudne, je tam pero a papier. Na každú sv. Omšu – aj vonka – je potrebné napísať si nový lístok s údajmi. V kostole sedíme na značkách a vonka dodržiavajme 2m rozostupy – rodina môže byť pri sebe.